Silikonowe foremki o niesamowitym wzornictwie 0

Silikonowe foremki o niesamowitym wzornictwie

Marka Redesing whit Prima to najwyższa jakość i niesamowite wzornictwo.

Wystarczy zadbać o foremkę i po każdym użyciu dokładnie ją umyć delikatnym detergentem, dzięki czemu będzie nam służyć przez długi czas. Foremki silikonowe prima są praktycznie niezniszczalne. Każda z foremek posiada bardzo zróżnicowane wzory, lub motywy do siebie zbliżone zarówno tematycznie jak i pod kontem wizualnym.

Foremki silikonowe prima do stylizacji

W przypadku modelu Curio Trinkets na foremce znajduje się 18 wzorów. Model Sicilian Borders ma ich 5.

Ilość wzorów na foremce jest rożna i zależy od danego projektu. Wielkość foremek silikonowych jest w 99% taka sama tj ….

Wypełnianie foremek i tworzenie wzorów

Przejdźmy teraz do zagadnienia związanego z wypełnieniem foremek i tworzenia wybranych wzorów. Jako medium do silikonowych foremek można użyć następujących produktów:

- Masa papierowa Das,

Masa samoutwardzalna

- żywica epoksydowa dwuskładnikowa,

- lekka pianka wypełniająca,

- masa gipsowa,

- klej na gorąco a nawet prawdziwa czekolada, gdyż foremki posiadają atest do kontaktu z żywnością.

Osobiście najczęściej używam masy Das i żywicy jeśli zależy mi na tym aby odlew był perfekcyjny!

Kiedy zamierzamy wypełnić foremkę masą Das należy wcześniej wnętrze foremki obsypać talkiem bądź mąką ziemniaczaną aby swobodnie wyjąć odciśnięty wzór bez większych uszkodzeń. Dzięki temu trickowi nic się nie zepsuje przy wyciąganiu wzoru z formy. Próbowałam również robić odlewy z gipsu budowlanego, nie powiem wychodzą udane ale pod warunkiem, że damy im spokojnie wyschnąć i pozostawiamy w formie przez najlepiej całą noc. Także jest to opcja dla cierpliwych, czyli nie dla mnie , he he!

A co z czekoladą …?

O tak ! Udało mi się zrobić wykwintne czekoladki na świąteczny stół!

Nie uwierzycie ale były pyszne!

Jak samodzielnie zrobiłam czekoladki

W naczyniu rozpuściłam w 70% czekoladę bez oleju palmowego z odrobiną masła i czym prędzej zalałam foremkę. Czekoladki szybko zastygły i smakowały wszystkim! Szczerze polecam, spróbujcie sami!

Wracając do najpopularniejszego medium czyli masy Das, wzory można wyciągać z foremki silikonowej niemalże natychmiast jak są jeszcze mokre. Dzięki temu można je formować i kleić na złe części dekorowanego mebla lub innego przedmiotu. Najczęściej wzory przyklejam patexem szybkoschnącym klejem do drewna. Po wyschnięciu wzór może lekko popękać zwłaszcza wtedy jeśli proces schnięcia przyspieszymy za pomocą nagrzewnicy, nie znaczy to że to błąd ! Przeciwnie pęknięcia w masie to doskonałe miejsce w które wejdzie wosk i farba. Taki wzór nabiera charakteru i wyglądu typu chippy look, zdecydowani dodaje naszej stylizacji walorów antycznych. Motywy najlepiej stylizować przy użyciu farb kredowych, wosków lub laserunku z Glaze. Motywy w poszczególnych foremkach można łączyć ze sobą w nieskończoną ilość kombinacji. Będą piękną ozdobą drobnych elementów jak np gałki meblowe, całych przestrzeni które w przemyślany sposób tworzą niezwykle dekoracyjne wzory na meblach, lampach, ramach i wielu, wielu innych.

Dekory z foremek silikonowych prima można pokrywać różnymi farbami, woskami, po wyschnięciu mocząc je lekko szlifować dla uzyskania efektu przetarcia i starej powłoki. Motywy z foremki Fragrant Roses z powodzeniem można dzięki nim niejako budować strukturę zdobienia. Róże i listki mogą na siebie zachodzić i przenikać się wzajemnie. W praktyce oznacza to wydłużony czas schnięcia, ale cierpliwość zostanie wynagrodzona! Uwierzcie mi!.

Foremka-silikonowa fragrant Roses

Fragrant Roses to jeden z piękniejszych wzorów, subtelny i bardzo kobiecy, świetnie nadaje się do zdobienia damskich toaletek, puzderek na biżuterię, ram luster i wielu, wielu innych.

Do tworzenia świątecznych motywów polecam foremkę Silver Bells i Victorian Adornments przypominające do złudzenia świąteczne dekoracje. Tak czy inaczej motywy z foremek silikonowych prima są niezwykle pomocne przy stylizacji mebli i przedmiotów dekoracyjnych. Dzięki foremkom prima nim w łatwy i szybki oraz tani sposób można zupełnie zmienić charakter mebli, stworzyć istne dzieło sztuk. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl