UWAGA: od 15 do 22 czerwca 2024 przebywam na urlopie!

Zamówienia będą przyjmowane lecz wysyłka towaru nastąpi 23 czerwca.

Za utrudnienia przepraszamy.

Papier ryżowy decoupage

Papier ryżowy decoupage bardzo dobrze nadaje się do ozdabiania mebli, a także przedmiotów, aby stały się ciekawymi dekoracjami. Można z powodzeniem wykorzystać go do wielu projektów, sprawdza się nawet w przypadku powierzchni obłych, a więc podłużnych i zaokrąglonych.

Znajdujące się na papierze ryżowym wzory można wycinać, wyrywać, jak również przyklejać w całości, w zależności od motywu i zakresu prac. Warto zadbać o to, aby tło było białe lub w innym jasnym kolorze. Inaczej wzór nie będzie tak wyrazisty, a tym samym efektowny.

Papie ryżowy 014-60 Papie ryżowy 014-60
Producent: Cadence
Cena:

30,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Papier A1 Fibres Marble Mirage Papier A1 Fibres Marble Mirage
Producent: Prima
Cena:

80,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier Fiber  A1 Magical Floral Papier Fiber A1 Magical Floral
Producent: Prima
Cena:

80,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier Fiber  A1 Sweet Composition Papier Fiber A1 Sweet Composition
Producent: Prima
Cena:

90,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier Fiber A1 Eternal Lotus Papier Fiber A1 Eternal Lotus
Producent: Prima
Cena:

80,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier Fiber A1 Luminous Woodscape Papier Fiber A1 Luminous Woodscape
Producent: Prima
Cena:

80,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier Fiber A1 Pine Grove Hues Papier Fiber A1 Pine Grove Hues
Producent: prosto
Cena:

80,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier Fiber A1 Shadows of Wisdom Papier Fiber A1 Shadows of Wisdom
Producent: prosto
Cena:

80,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier Fiber A1 Somewhere Tropical Papier Fiber A1 Somewhere Tropical
Producent: Prima
Cena:

80,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier Fiber A1 Texsas Flag Papier Fiber A1 Texsas Flag
Producent: Prima
Cena:

80,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Papier decoupage

W sklepie Wood & Crafts dostępnych jest kilka rodzajów papieru do zdobienia i stylizacji mebli, jak również przedmiotów użytkowych czy dekoracyjnych:

  • klasyczny,
  • morwowy,
  • ryżowy.

Papiery klasyczne przypominają ten, który jest używany do drukarki oraz kserokopiarki. Oczywiście są między nimi pewne różnice. Dotyczą one m.in. formatu, który obejmuje zakres od 20 cm do ponad 150 cm. Inne są też motywy wydruku, a ponadto gramatura – jej skala mieści się między 14,5 a 26,6 g/m kw.

Papier morwowy czerpany ręcznie cechuje bardzo bogate wzornictwo oraz łatwa aplikacja. Tego typu produkty dostępne w sklepie są w rozmiarze 48,3 cm x 76 cm. Przed nałożeniem na wybraną powierzchnię można je wyprasować żelazkiem, bez użycia pary. Miłośnicy techniki decoupage z pewnością dobrze znają wymieniony jako ostatni papier ryżowy. To, co go wyróżnia, to przede wszystkim dostępność różnorodnych wzorów i rozmiarów. Ponadto taki produkt wykazuje podwyższoną odporność na rozerwanie. Wynika to z umieszczenia w nim specjalnych, mocnych włókien. Dzięki temu stał się znacznie popularniejszy niż klasyczne serwetki do decoupage. Należy pamiętać, że papier ryżowy jest półprzezroczysty. Z tego względu najlepiej umieszczać go na białej lub innej bardzo jasnej powierzchni, aby kolory nie straciły swojej wyrazistości i były dobrze widoczne.

Dlaczego warto wybrać papier ryżowy?

Jest kupowany coraz częściej, ponieważ ma kilka istotnych zalet. To dobry wybór nie tylko dla doświadczonych, ale i początkujących osób, gdyż jego aplikacja nie stanowi żadnego problemu, niezależnie od rodzaju powierzchni. W dodatku po przyklejeniu nie pojawiają się nieestetyczne zagniecenia. Nie bez znaczenia jest trwałość papieru ryżowego. Cechuje go bardzo duża wytrzymałość oraz elastyczność. Gdy klej jest wciąż mokry, papier można zdjąć i przykleić ponownie. Pracuje się z nim wyjątkowo łatwo i przyjemnie.

Popularne wzory:

Papier ryżowy do decoupage kwiaty, papier do decoupage aniały..

Papier decoupage motyw kwiaty

Papier ryżowy do decopupage jak używać?

Stosowanie wygląda podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów papieru. Najpierw należy odpowiednio przygotować powierzchnię, a następnie rozprowadzić na niej klej do decoupage lub inny preparat. Papier ryżowy przyklejamy od góry bądź od dołu, delikatnie przyciskając do ozdabianego przedmiotu. Jeżeli powierzchnia jest płaska, można ostrożnie przeprasować ją rozgrzanym żelazkiem. Należy przy tym wyłączyć strumień pary i zabezpieczyć przyklejony wzór papierem do pieczenia. Dzięki temu możliwe jest usunięcie ewentualnych zagnieceń. Chcąc wzmocnić efekt vintage, ryżowy papier przed przyklejeniem warto zgnieść w dłoniach, aby uwydatnić nierówności. W sytuacji, gdy rozmiar papierowego arkuszu jest niewystarczający, można zastosować technikę podmalunku. Sprawdza się ona również w przypadkach, kiedy wzór zachodzi z frontu mebla na jego bok.

Wspomniana technika polega na dopasowaniu kolorów farb do barw motywu z papieru i "przeciągnięciu" ich na pozostałą część mebla czy innego przedmiotu. W ten sposób można uzyskać spójną całość i zamaskować miejsce, w którym kończy się papierowy arkusz.

Są osoby, które po przyklejeniu i przeschnięciu papieru ponownie aplikują klej lub inny preparat wykorzystany do jego przymocowania. Jednak nie jest to konieczne. Trzeba za to pamiętać o zabezpieczeniu ozdobionej powierzchni po zakończeniu pracy. Można zastosować w tym celu wosk lub lakier na bazie wody. Dobrym rozwiązaniem jest także rozprowadzenie wosku bezbarwnego bądź brązowego postarzającego, gdy zaaplikowana warstwa lakieru już wyschnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl